Specjalizacje, Kategorie, Działy

Kursy edukacyjne w centrum histeroskopii

Udostępnij:
Punktualnie o godzinie 8.00, w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, 22 września br. rozpoczęły się cykliczne warsztaty histeroskopowe „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”. To pierwsze warsztaty po przerwie wakacyjnej.
Spotkania edukacyjne w szpitalu przy ul. Polnej odbywają się od 2018 roku. Tym razem przy stole operacyjnym pod kierownictwem prof. Macieja Wilczaka, koordynatora centrum, pomysłodawcy warsztatów, stanęli ginekolodzy z Warszawy, Białegostoku oraz Opola. Razem ze specjalistami z Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka goście edukowali się w zakresie histeroskopii diagnostycznej oraz operacyjnej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego – systemu Gubbini. W ciągu całego dnia przeprowadzono pięć zabiegów.

Wrześniowe warsztaty to kolejne w tym roku szkolenie w formule bezpośredniej pod kierownictwem prof. Macieja Wilczaka, z udziałem lekarek i lekarzy ginekologów z ośrodków w Polsce. Warsztaty cieszą się dużą popularnością – tylko w tym roku uczestniczyło w nich prawie 40 lekarzy. Do końca 2023 roku w centrum odbędzie się jeszcze kilka spotkań edukacyjnych.

Szczegóły i terminy kolejnych spotkań: https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/katedry-i-kliniki-49.

Informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w centrum: http://kzmid.ump.edu.pl/zabiegi-operacyjne.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.