Specjalizacje, Kategorie, Działy

Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej – cykl warsztatów dla ginekologów

Udostępnij:
Za nami drugie spotkanie w ramach cyklu warsztatów pod kierownictwem prof. Macieja Wilczaka oraz z udziałem zespołu Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka i Minimalnie Inwazyjnej Ginekologii Operacyjnej.
Praktyczne warsztaty pt. „Minimalnie inwazyjna chirurgia miednicy mniejszej, krok po kroku, stacjonarnie i on-line" odbywają się w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W spotkaniu, które odbyło się 16 kwietnia br., uczestniczyli lekarze ginekolodzy z ośrodków w Krakowie, Koninie, Płocku oraz w Zgierzu, specjalizujący się w zakresie ginekologii operacyjnej lub uzupełniający swoją dotychczasową edukację w technikach minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej miednicy mniejszej. Dzięki zastosowaniu multimedialnej transmisji na żywo w warsztatach uczestniczyli także ginekolodzy z ośrodków w całej Polsce. W warsztatach w formule on-line wzięło udział 234 lekarzy.

– W trakcie spotkań edukacyjnych lekarze mają niepowtarzalną okazję obserwować w tym samym czasie wszystkie zabiegi i zastosowanie zaawansowanych i jednych z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywanych w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej. Jest to nadal bardzo skuteczne narzędzie służące przekazywaniu wiedzy i praktycznych rad w zakresie tego typu technik operacyjnych, kierowane głównie do młodych lekarzy ginekologów – podkreśla prof. Maciej Wilczak.

Wszystkie wykonywane zabiegi z zakresu minimalnie inwazyjnej chirurgii miednicy mniejszej jak zwykle opatrzone są precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami lekarza operatora, dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji.

Kolejne warsztaty odbędą się już 16 maja. Udział w nich wezmą jedni z najwybitniejszych światowych chirurgów ginekologicznych w zakresie minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


Serdecznie zachęcamy do rejestracji!

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.