Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy uda się wygasić ognisko koronawirusa w CZD?

Źródło: TVN24
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 14.10.2020
 
 
Tagi: CZD, koronawirus
100 osób z personelu Centrum Zdrowia Dziecka jest na kwarantannie, na terenie szpitala przebywa czterech zakażonych pacjentów.
- Pod koniec ubiegłego tygodnia zostały wstrzymane przyjęcia na Oddziale Neurologii i na Oddziale Neonatologii. Wznowienie przyjęć na tych dwóch oddziałach planowane jest pod koniec tego tygodnia – mówi Katarzyna Gardzińska, rzeczniczka prasowa CZD. Dodała, że na Oddziale Intensywnej Terapii II trwa badanie personelu.

Według informacji przekazanych przez Katarzynę Gardzińską, Oddział Onkologii działa normalnie. - Przebywają i są tam przyjmowani pacjenci - podkreśliła.

W ubiegłym tygodniu w związku z zakażeniami na bloku operacyjnym CZD obsługiwano tylko jedną z dziesięciu sal, na której wykonywano wyłącznie zabiegi ratujące życie. Obecnie działanie pozostałych sal operacyjnych została już przywrócona.

Rośnie jednak liczba zakażonych. Jak podaje rzeczniczka, 8 października było to sześciu lekarzy i siedem pielęgniarek. - Liczba zakażonego personelu medycznego w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka na 13 października wynosiła 26 osób. Aktualnie 100 osób z personelu medycznego zostało odsuniętych od pracy i jest na kwarantannie - podała rzeczniczka.

Na terenie szpitala przebywa też czterech zakażonych pacjentów. - Sytuacja zmienia się każdego dnia - podsumowała Gardzińska.

Nie jest pierwszy przypadek koronawirusa w tym szpitalu. Były trzy przypadki potwierdzane pod koniec marca. Wtedy to ognisko udało się szybko wygasić.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe