Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prawo i Sprawiedliwość

Morawiecki: Nie zamierzamy izolować województwa śląskiego

Źródło: PAP
Autor: Monika Stelmach |Data: 13.05.2020
 
 
Ponad jedna czwarta ogólnej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce to infekcje wykryte w województwie śląskim. - Chcę powiedzieć z całą mocą, że nie zamierzamy zamykać tego regionu, dzisiaj należy się pomoc naszym rodakom - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że koronawirus jest nieprzewidywalny, a ogniska zakażeń mogą wybuchnąć w różnych miejscach. Obecnie ma to miejsce w województwie śląskim. - Jest tam ogromny wzrost zakażeń - mówił w środę (13 maja) szef rządu.

Szybko zwiększająca się liczba zakażeń na Śląsku to przede wszystkim efekt ognisk koronawirusa, które pojawiły się w niektórych kopalniach. Pięć z nich zostało wyłączonych w pracy. To trzy kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (Ruch Jankowice kopalni ROW, Murcki-Staszic i Sośnica), jedna w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (Pniówek) i kopalnia należącą do spółki Węglokoks Kraj (Bobrek).

Ponad jedna czwarta ogólnej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce to infekcje wykryte w województwie śląskim. Premier Morawiecki zapewniał, że działają tam służby medyczne i mundurowe, które są zaangażowane w identyfikowanie osób zakażonych i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na tym obszarze. Morawiecki dziękował także górnikom za pracę i ich zaangażowanie w zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.

Przeczytaj także: „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe