Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Należy spodziewać się wzrostu zachorowań na grypę i covid

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marzena Sygut-Mirek
|
Źródło: PAP/Katarzyna Herbut
– Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że mogą pojawić się nowe mutacje koronawirusa, dlatego to jest najlepszy moment, żeby się zaszczepić zarówno przeciw COVID-19, jak i przeciw grypie – mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister Waldemar Kraska był 7 grudnia gościem TV Republika. Na antenie telewizji mówił m.in. o prognozach dotyczących zachorowań na COVID-19 i grypę.

Jak podkreślił, z prognoz rządowych wynika, że najbliższe tygodnie to będzie zdecydowany wzrost infekcji koronawirusem i grypowych.

Odpuszczamy szczepienia, a to błąd
– Mamy mniej zakażeń i mniej osób w szpitalach, więc odpuszczamy szczepienia, i to widzimy w statystykach. Myślę jednak, że to jest najlepszy moment, żebyśmy się zaszczepili i przeciw COVID-19, i przeciw grypie – przekazał wiceszef resortu.

Dodał również, że „chyba za bardzo się uspokoiliśmy, jeśli chodzi o COVID-19”.

– Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że sytuacja jest w tej chwili w miarę stabilna, ale ostrzega nas przed ewentualnymi nowymi mutacjami, które mogą się pojawić – poinformował.

Trzeba zadbać o witaminę D, sen i aktywność fizyczną
Wiceminister Kraska pytany był również o tzw. jesienną depresję.

Jak przyznał, każdy coś takiego odczuwa. – Te dni są bardzo krótkie, przez ostatnich kilkanaście dni nie ma w ogóle słońca. Myślę, że każdy z nas jest troszeczkę w złym nastroju, ale to jest taka nasza specyfika, jeżeli chodzi o to, na jakiej szerokości geograficznej mieszkamy. Musimy to przetrwać – mówił.

Jak przekazał, podawanie witaminy D3 jest zalecane przez specjalistów właśnie w tych okresach. – Dawka powinna być indywidualnie dopasowana. Ale ważne jest również, żebyśmy dbali o aktywność fizyczną i sen – zaznaczył.

Przeczytaj także: „Lek na wątrobę może chronić przed COVID-19”.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.