Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Niedzielski: Od 3 października szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 29.09.2022
 
 
– Na przełomie 2 i 3 października wystawimy niemal pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.
– Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5–11 lat szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomniał, że do tej pory był tylko schemat podstawowy dopuszczony przez Europejską Agencję Leków.

– W najbliższym czasie, na przełomie drugiego i trzeciego października, wystawimy niemal pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia – podał szef MZ.

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat rozpoczęły się w Polsce 16 grudnia 2021 r. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu. W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5–11 lat obejmuje podanie trzech dawek.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.