Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Niemal milion dawek szczepionki zostało w magazynach

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 02.07.2021
 
 
– Największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków do szczepienia, gdyż dynamika rejestracji spada. Tylko w jednym tygodniu prawie milion dawek szczepionki nie pojechało do punktów, bo nie ma zainteresowanych szczepieniami – powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.
Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień zwrócił uwagę, że dynamika rejestracji na szczepienie spada. – Z tygodnia na tydzień odnotowujemy spadek rejestracji na szczepienia o około 30 procent. W zeszłym tygodniu było to 49 tys. osób dziennie. To jest oczywiście bardzo niepokojące zjawisko – ocenił Michał Dworczyk.

Wskazał, że w tym tygodniu blisko 1 mln dawek szczepionki nie pojechało do punktów, ponieważ jest zbyt mało osób zainteresowanych szczepieniami. Z tego też powodu pierwsze punkty szczepień powszechnych będą zamykane. Ciężar szczepień przejmą punkty populacyjne, m.in. POZ.

– Jak już sygnalizowaliśmy wcześniej, dzisiaj największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków do szczepienia – potwierdził Michał Dworczyk.

Szef KPRM wyraził jednocześnie zadowolenie, że 75 proc. Polaków pozytywnie ocenia realizację Narodowego Programu Szczepień.

Przeczytaj także: „Samorząd lekarski apeluje do premiera w sprawie ruchów antyszczepionkowych”, „Jak walczyć z teoriami spiskowymi na temat szczepień”.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.