Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Elżbieta Wątor

Prof. Krzysztof Pyrć o łagodzeniu zasad kwarantanny społecznej ►

Autor: Monika Stelmach |Data: 18.05.2020
 
 
- Na tym etapie jeszcze nie możemy pozostawić epidemii bez kontroli. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby nie doprowadzić do wzrostu zachorowań i utraty wydolności ochrony zdrowia, ponieważ wtedy śmiertelność może wzrosnąć dramatycznie - mówi prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagielońskiego.
Ministerstwo Zdrowia wdraża kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 18 maja można pójść do fryzjera, kosmetyczki i kawiarni. Resort zdrowia zapowiada, że będzie bacznie obserwował, czy zwiększy to liczbę zachorowań na COVID-19.

Prof. Krzysztof Pyrć zaznacza, że środki bezpieczeństwa wprowadzone w ramach kwarantanny społecznej odnoszą skutek, a ich ograniczanie powinno być planowane z dużą rozwagą. Zbyt szybki proces wychodzenia z tzw. lockdown może skończyć się wzrostem zachorowań i zablokowaniem placówek ochrony zdrowia.

Specjalista mówi też o roli testów dla kontroli rozprzestrzeniania się wirusa oraz podejściu Polaków do epidemii.Przeczytaj także: „Prof. Krzysztof Pyrć o szansach na wygaśnięcie epidemii SARS-CoV-2 ►”, „Prof. Simon: Musimy wykorzystać każdą możliwość leczenia COVID-19” i „Od poniedziałku kolejne zniesienie ograniczeń związanych z epidemią”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe