Specjalizacje, Kategorie, Działy
Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta

Rząd rozważa kroki prawne wobec Pfizera

Udostępnij:
Do Polski zamiast planowanej dostawy 360 tys. dawek szczepionek od Pfizera trafiło 176 tys. – Będziemy rozważać kroki prawne wobec firmy Pfizer, jeśli dostawy nie będą uzupełnione zgodnie z deklaracją producenta – podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.
Nadzwyczajny komisarz ds. kryzysu na tle pandemii Domenico Arcuri poinformował w środę, że Włochy gotowe są podjąć w najbliższych dniach kroki prawne przeciwko koncernowi Pfizer z powodu opóźnienia dostaw szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Piotr Müller, który był w piątek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, został zapytany, czy polski rząd zastanawia się nad rozwiązaniem, które mogą podjąć Włosi wobec firmy Pfizer. – Na razie producent deklaruje, że te różnice zostaną pokryte. W związku z tym liczymy, że tak faktycznie się stanie. Ale jeżeli tak nie będzie, to oczywiście trzeba będzie rozważać środki prawne – powiedział Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że najistotniejsze jest to, aby w pierwszy kwartale liczba szczepionek, która była zadeklarowana, była dostarczona. – Liczymy na to, że faktycznie w tym zakresie Pfizer się wywiąże, natomiast ten przejściowy okres 2-3 tygodni za jakiś czas będzie już tylko wspomnieniem – mówił Müller.

18 stycznia do Polski zamiast planowanej dostawy 360 tys. dawek od Pfizera trafiło 176 tys. To efekt planu zwiększenia mocy produkcyjnych przez koncerny Pfizer i BioNTech, wskutek którego tymczasowo zmniejszono dostawy. Powrót do harmonogramu ma nastąpić 25 stycznia, a dostawy od połowy lutego mają zostać zwiększone.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.