Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Sektor prywatny zapewni ponad tysiąc łóżek covidowych

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 22.10.2020
 
 
– W walkę z koronawirusem włącza się 18 szpitali prywatnych, które dla pacjentów covidowych przygotują 1046 łóżek. Być może to jeszcze nie koniec, niewykluczone, że kolejne podmioty wezmą udział w tej misji – powiedziała Anna Rulkiewicz, wiceprezydent Pracodawców RP i prezes LUX MED, podczas konferencji prasowej.
Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że rząd realizuje scenariusz obronny wobec wzrostu liczby zachorowań.

– Cieszę się, że mogę zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów liczba łóżek dla chorych na COVID-19 pierwszy raz w historii, dzięki współpracy i wysiłkowi sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc. To bardzo realne wsparcie – ocenił Adam Niedzielski. Podkreślił również, że szpitale prywatne, które udostępnią łóżka, znajdują się w dużych miastach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Będą one otrzymywały zalecenia Ministerstwa Zdrowia na uzgodnionych warunkach i korzystały z finansowania, które NFZ oferuje podmiotom publicznym.

Anna Rulkiewicz przekonywała, że dla prywatnego sektora zdrowia bardzo ważne jest realizowanie z rządem misji publicznej i pomoc wszystkim polskim pacjentom. – Bycie dzisiaj razem i tworzenie wspólnoty w walce o zdrowie polskich pacjentów jest dla nas zaszczytem i ogromnym przywilejem – dodała wiceprezydent Pracodawców RP.

Na tym etapie w walkę z koronawirusem włącza się 18 szpitali prywatnych. Dzięki temu będzie 1046 łóżek dla pacjentów z COVID-19. To zarówno placówki w dużych, jak i mniejszych miastach. Ale jak zapowiedziała Anna Rulkiewicz, niewykluczone, że kolejne szpitale dołączą do tej misji.

– Jako prezes LUX MED mogę powiedzieć, że chcemy włączyć cały szpital św. Elżbiety dla pacjentów covidowych, ale rozmawiałam z wieloma prezesami szpitali prywatnych i widziałam ogromne zaangażowanie, ogromną siłę, ogromną moc, żeby pomóc ministrowi, żeby pomóc Polsce, żeby pomóc polskim pacjentom. Potrzebujemy około 1,5 tygodnia, żeby uruchomić około 700 łóżek w pierwszej fazie i dojść jak najszybciej do ponad tysiąca miejsc – powiedziała wiceprezydent Pracodawców RP.

Przeczytaj także: „Sektor prywatny deklaruje pomoc”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe