Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Wysoce zaraźliwy i odporny subwariant omikronu doprowadził do kolejnej fali zachorowań na COVID-19 w Australii

Wyślij:
Udostępnij:
Źródło: PAP, news.com.au
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 08.11.2022
 
 
Na kontynencie australijskim odnotowano wzrost zachorowań na COVID-19 spowodowany rozprzestrzenianiem się nowego szczepu omikronu – XBB. – Wszystko wskazuje na to, że w kraju rozpoczęła się kolejna fala COVID-19 – powiedział dyrektor medyczny Australii prof. Paul Kelly, cytowany 8 listopada przez portal news.com.au.
Opisany przez prof. Kelly'ego jako „wnuk omikronu” szczep XBB jest bardziej zaraźliwy, ale nie bardziej groźny niż to, z czym mierzono się przez ostatnie 12 miesięcy. – To wszystko było do przewidzenia i stanie się częścią naszego życia z COVID-19 w przyszłości – dodał naukowiec.

Pochodzący z Singapuru XBB jest odporny na szczepionki i antyciała zdobyte przez wcześniejsze zachorowania – przypomniał portal news.com.au.

Prof. Kelly wezwał Australijczyków do monitorowania przebiegu swoich szczepień, pozostawania w domu w przypadku pogorszającego się stanu zdrowia i noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Informacje dotyczące zachorowań na COVID-19 są obecnie podawane w Australii co tydzień. W ubiegłym tygodniu odnotowano w kraju ponad 43 tys. przypadków.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.