Specjalizacje, Kategorie, Działy
Ministerstwo Zdrowia

Dyrektor LPR rezygnuje ze stanowiska

Udostępnij:
Jak poinformowała Menedżera Zdrowia Justyna Sochacka, rzeczniczka Prasowa LPR, prof. Robert Gałązkowski, złożył 25 stycznia rezygnację z zajmowanego przez 16 lat stanowiska dyrektora tej instytucji. O swojej decyzji Gałązkowski powiadomił już załogę LPR. Obowiązki dyrektora będzie pełnił do poniedziałku, 12 lutego.
Gałązkowski całe swoje zawodowe życie związał z ratownictwem medycznym i medycyną ratunkową. Pracował w zespole karetki reanimacyjnej, na oddziale intensywnej opieki medycznej, w lotniczym zespole ratownictwa medycznego (HEMS, ang. Helicopter Emergency Medical Service) i samolotowym zespole transportu sanitarnego. Związał się z LPR od momentu jego powstania.

Między innymi pełnił funkcję rzecznika prasowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a od stycznia 2001r. do lutego 2007r. był szefem Ratownictwa Medycznego LPR. Od lutego 2007r. do marca 2008r. był zastępcą dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ds. Ratownictwa Medycznego, a następnie objął funkcję dyrektora LPR.

W czasie jego dyrektorowania został zrealizowany program wymiany floty śmigłowców ratunkowych, ze śmigłowców Mi-2 Plus na śmigłowce Eurocopter EC 135. Doprowadził do przeniesienia, w lipcu 2009r. bazy Samolotowego Zespołu Transportu Sanitarnego ze Szczecina-Goleniowa na Lotnisko Okęcie w Warszawie. Był inicjatorem zacieśnienia współpracy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR) w zakresie ratownictwa w górach.

Był też współautorem podpisanego w lipcu 2008r. porozumienia o współpracy pomiędzy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a Państwową Strażą Pożarną, regulującego zasady współpracy obu instytucji oraz wspólnych szkoleń, w tym zabezpieczania przez ratowników PSP nocnych lądowań śmigłowców LPR.

Pisemna rezygnacja prof. Roberta Gałązkowskiego ze stanowiska, złożona na ręce minister zdrowia Izabeli Leszczyny, została przyjęta. Ministerstwo Zdrowia ma ogłosić niebawem konkurs na to stanowisko.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.