Specjalizacje, Kategorie, Działy

Sukces Warszawskiego Szpitala Okulistycznego

Udostępnij:
Zespół pod kierownictwem dr Agnieszki Nowosielskiej wszczepił pacjentce teleskop IMT firmy Samsara. To już kolejny taki zabieg, w grudniu 2023 r. przeprowadzono podobne u trzech pacjentów.
Teleskopy to nowoczesna technologia przeznaczona dla pacjentów ze skrajnie uszkodzonym narządem wzroku w przebiegu degeneracji plamki związanej z wiekiem czyli AMD. Teleskop umożliwia poprawę widzenia w zakresie pozwalającym na samodzielne funkcjonowanie.
Jest to metoda przeznaczona dla osób, dla których nie istnieją już inne metody leczenia. Technika jest dostępna jedynie w wybranych klinikach na świecie, w tym w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym. Dr Nowosielska jest pierwszą kobietą, która wykonała takie wszczepy.

Placówka planuje przeprowadzenie kolejnych zabiegów. Trwają kwalifikacje pacjentów z suchym AMD, u których ta metoda znajdzie zastosowanie. Równolegle pacjenci mogą wziąć udział w badaniach klinicznych prowadzonych przez Warszawski Szpital Okulistyczny nad lekami przeznaczonymi do leczenia suchej postaci AMD.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.