Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

„Zawodowo Zaszczepieni”

Źródło: Pracodawcy RP
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.01.2021
 
 
Szczepienia prowadzone w populacji dorosłych aktywnych zawodowo są interwencją nie tylko efektywną kosztowo, ale także przynoszącą wymierne korzyści związane z oszczędnościami – zarówno dla pracodawców, jak i społeczeństwa jako całości – wynika z raportu „Zawodowo Zaszczepieni” przygotowanego przez Pracodawców RP. Udostępniamy dokument.
W raporcie czytamy, że „Pracodawcy RP jako ogólnopolska reprezentacja pracodawców, działająca w interesie pracodawców i chroniąca ich praw, troszcząca się o osiąganie sprawiedliwych i stabilnych warunków zatrudnienia oraz bezpieczeństwa w pracy, podjęła działania w zakresie przygotowania projektu społeczno-edukacyjnego „Zawodowo Zaszczepieni” nakierowanego na stworzenie programu szczepień pracowników ochrony zdrowia oraz innych grup zawodowych”, a wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala we wstępie podkreśla, że „jako organizacja zrzeszająca olbrzymie grono pracodawców, stara się również dostrzegać istotne problemy zdrowotne oraz na nie reagować, dlatego też podjęliśmy inicjatywę, która ma na celu odbudowę zaufania do wartości szczepień oraz poprawę wyszczepialności wśród pracowników” i przyznaje, że „organizacji zależy na wzmocnieniu świadomości i odpowiedzialności w obszarze wyzwań zdrowotnych nie tylko pracodawców, ale także samych pracowników; odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie”.

Wiceprezydent Mądrala wyjaśnia, że Pracodawcy RP z pomocą profesjonalistów medycznych wypracowali stosowne rekomendacje dotyczące szczepień pracowniczych z podziałem na poszczególne grupy zawodowe.

– Jesteśmy przekonani, że przygotowane przez nas rekomendacje i wprowadzony na ich podstawie program szczepień pracowników ochrony zdrowia oraz innych grup zawodowych zapewni bezpieczeństwo zdrowotne, którego w dzisiejszych czasach wszyscy bardzo potrzebujemy. Przyczyni się także do znaczącego zmniejszenia absencji zawodowej, uniknięcia kosztów zastępstwa na stanowiskach, poprawy – utrzymania – wydajności pracy, uniknięcia kosztów reorganizacji w pracy, a przede wszystkim poprawy satysfakcji samych pracowników. Ponadto pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów medycznych i farmaceutycznych, kosztów leczenia lub rehabilitacji w przypadku powikłań, zredukuje ryzyko transmisji wirusa na członków rodziny, pozwoli uniknąć redukcji wynagrodzenia w czasie zwolnienia chorobowego i wreszcie – poprawi wizerunek firmy poprzez dbałość o warunki socjalno-zdrowotne i oferowanie dodatkowych korzyści – w tym korzyści zdrowotnych – przyznaje Andrzej Mądrala.

Co zapisano w raporcie?

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zawodowo Zaszczepieni”.

Autorzy raportu to:
– dr n. med. Piotr Warczyński, lider projektu, lekarz internista, były wiceminister zdrowia, menedżer, ekspert i wykładowca,
– prof. dr hab. n. med. Jolanta Walusiak-Skorupa, dyrektor Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera,
– dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, lekarz epidemiolog z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
– Halina Kutaj-Wąsikowska, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia,
– dr hab. n. med. Ernest Kuchar, przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe