10,5 proc. PKB na zdrowie. To nie "roszczeniowy" postulat protestujących, a światowa średnia

Udostępnij:
- W latach 2018-2021 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 4,1 proc. rocznie. Za trzy lata będą one stanowić 10,5 proc. globalnego PKB, czyli 8,7 bln dolarów – prognozuje Deloitte.
Do roku 2021 średnia długość życia na świecie wzrośnie o ponad jeden rok, z 73 do 74,1.

Jak przekonuje raport tej firmy "2018 Global Health Care Outlook. The Evolution of Smart Health Care", w najbliższej dekadzie szpitale będą sukcesywnie odnawiać i odbudowywać swoją przestarzałą infrastrukturę.

- Tegoroczna edycja raportu pokazuje obecny stan globalnego sektora ochrony zdrowia, przedstawia trendy i czynniki, które mają lub będą miały wpływ na pracowników medycznych, rządy oraz pacjentów – relacjonuje Interia.

Autorzy raportu wskazują na kluczowe wyzwania, które prawdopodobnie w 2018 roku napotkają firmy medyczne w walce o bycie coraz bardziej "smart":

-Generowanie zysków w niepewnej i zmieniającej się gospodarce zdrowotnej

-Zwiększenie koncentracji na jakości świadczonych usług, a nie ich ilości

-Inwestycje w dynamicznie rozwijające się technologie w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia dostępu do opieki zdrowotnej

-Większa współpraca z pacjentami i dbanie o większą satysfakcję

-Zgodność z regulacjami i polityką zdrowotną

Większe wydatki na ochronę zdrowia nie gwarantują lepszej jakości

Jak zauważa agencja IAR analizując tempo wzrostu wydatków na opiekę zdrowotną do 2020 roku, widać różnice pomiędzy poszczególnymi regionami. W Europie Zachodniej będzie to jedynie 4 proc., w Ameryce Łacińskiej 2,4 proc., Ameryce Północnej 4,3 proc., podczas gdy w Azji i Australii będzie to 5 proc., a w gospodarkach będących w fazie transformacji aż 7,5 proc.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.