Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Aborcja to niekonstytucyjne odwracanie uwagi ►

Udostępnij:

Niezgodność z konstytucją, brak spójności i jednomyślności polityków, odwracanie uwagi od problemów rolników i kwestii imigrantów – posłanka Prawa i Sprawiedliwości, była minister zdrowia Katarzyna Sójka, krytykowała zarówno przepisy aborcyjne, jak i proponujących projekty.

Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie w pierwszym czytaniu czterech projektów ustaw (dwa przygotowała Lewica, a po jednym Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga) dotyczących aborcji, przekazując dokumenty do powołanej komisji nadzwyczajnej.

12 kwietnia w Sejmie za skierowaniem projektów do komisji nadzwyczajnej zagłosowało 241 posłów, przeciw było 182, a 14 wstrzymało się od głosu.

Katarzyna Sójka była na nie
Później wypowiedziała się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, była minister zdrowia Katarzyna Sójka, która skrytykowała i polityków proponujących projekty, i same nowe przepisy.

– Rządząca koalicja przedstawiła cztery projekty aborcyjne. To dowód na to, że nie ma spójności i jednomyślności w tej sprawie – zaczęła.

– Wszystkie projekty, którymi zajmie się komisja, są niekonstytucyjne. Wy, którzy je zgłaszacie, dobrze wiecie o tym. Aborcja to odwracanie uwagi. Pewnie nie będzie konkretnych rozwiązań, a czekają problemy rolników i kwestie imigrantów – skomentowała.

Fragment posiedzenia z 12 kwietnia do obejrzenia poniżej.


Posiedzenie w całości na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/2A820D.

Przeczytaj także: „Kto w komisji do spraw projektów ustaw o przerywaniu ciąży?”.

Menedzer Zdrowia youtube


 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.