Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

Alina Niewiadomska o negocjacjach między rządem a diagnostami laboratoryjnymi ►

Autor: Monika Stelmach |Data: 12.10.2020
 
 
Ustawa o diagnostyce laboratoryjnej to jedna z najbardziej oczekiwanych przez tę grupę zawodową zmian. – Mieliśmy 150 uwag do zaproponowanych przez rząd rozwiązań, ale mamy nadzieję, że ostatecznie uda nam się wypracować wspólne stanowisko – mówiła Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, podczas kongresu „Wizja Zdrowia”.
Pandemia pokazała, że diagnosta laboratoryjny to kluczowy zawód w systemie ochrony zdrowia. Zdaniem Aliny Niewiadomskiej, w ślad za tym nie poszło jednak docenienie tej profesji, ponieważ nadal jest jednym z najsłabiej opłacanych zawodów medycznych. Sytuacja finansowa w znacznym stopniu przyczynia się do tego, że diagnostów laboratoryjnych jest zdecydowanie za mało. Do tego zdaniem prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych są przeciążeni pracą biurokratyczną.

– Pozytywną zmianą jest natomiast nowelizacja ustawy o diagnostyce laboratoryjnej. Mamy nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko będzie procedowana niezwłocznie. Wprowadza bowiem wiele zmian, na które czekamy od lat – mówiła Alina Niewiadomska.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.