Wyślij
Udostępnij:
 
 
Antykanałowiec
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 13.03.2019
 
 
Środowisko medyczne od lat zmaga się z ruchem antyszczepionkowym. Czy będzie musiało walczyć także z ruchem sprzeciwiającym się leczeniu kanałowemu zębów? Nie wiadomo. - Ale problem narasta - alarmują dentyści.
- Aż 97 proc. osób leczonych kanałowo zachorowało na raka. Leczenie kanałowe to też najczęstszy powód zawałów serca. Powoduje również lęki, depresję i chroniczne zmęczenie – to tylko niektóre z szokujących twierdzeń, jakie pojawiły się w filmie "Root Cause" dostępnym w popularnych serwisach streamingowych.

American Dental Association, American Association of Endodontist i American Association for Dental Research, czyli trzy najbardziej wpływowe organizacje zrzeszające stomatologów, w otwartym piśmie skierowanym do serwisów Netflix, Vimeo, Apple i Amazon domagają się usunięcia filmu. Powód? Zawarte w nich stwierdzenia nie mają żadnego poparcia w badaniach medycznych.

Leczenie kanałowe zęba stosuje się wtedy, gdy dojdzie do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Wizytę u stomatologa poprzedza najczęściej uczucie silnego bólu zęba, który pojawia się na skutek rozwoju zakażenia.

Wszystko to w sytuacji, gdy Facebook rozpoczyna walkę z dezinformacją na temat stosowania szczepionek. Portal zapowiada, że podejdzie do antyszczepionkowych treści jak do fake newsów i ograniczy ich rozpowszechnianie.

Czy teraz podobny problem dotyczyć będzie kanałowego leczenia zębów? Co się stanie gdy antykanałowcy wzrosną w siłę i połączą się z antyszczepionkowcami w jeden nurt antymedyków? Jak z tym walczyć?

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe