Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-recept w pilotażowych szpitalach

Udostępnij:
Jako pierwsze, z nowych funkcjonalności skorzystały Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju. - Nasz system jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1 - przyznał Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.
Spółka poinformowała, że projekt zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, pozwolił na integrację systemu Asseco Medical Management Solutions z platformą P1.

- Nasz system jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Zanim przystąpiliśmy do wdrożeń w wybranych placówkach nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – powiedział Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-recepty powinny być realizowane w każdej aptece w Polsce.

Groyecki przyznał, że wprowadzenie rozwiązania pozwoli, między innymi, wyeliminować problem wynikający odczytania nieczytelnych recept i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, a za pośrednictwem IKP pacjenci otrzymają dostęp do historii wystawionych recept.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.