Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Awans Rafała Staszewskiego

Udostępnij:
Były dyrektor generalny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Rafał Staszewski od stycznia jest wiceszefem Agencji Badań Medycznych.
Dr n. med. Rafał Staszewski zastępcą prezesa do spraw finansowania badań w ABM jest od 3 stycznia.

O nowym wiceprezesie
Staszewski ma stopień naukowy doktora, ukończył między innymi zarządzanie finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Karierę zaczynał jako menedżer w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w którym był odpowiedzialny między innymi za badania kliniczne, a także za jeden z większych w kraju projektów zdrowotnych w onkologii finansowanych ze środków norweskich i EOG – „Wielkopolska onkologia”. Przez ostatnie dwa lata był członkiem rady Agencji Badań Medycznych.

Na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu pełnił funkcję dyrektora generalnego oraz rzecznika prasowego – odpowiadał między innymi za budowę Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, który powstaje przy ul. Grunwaldzkiej.

Staszewski jest też członkiem Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Kogo zastąpił?
Staszewski na stanowisku wiceszefa ABM zastąpił Sławomira Gadomskiego, byłego wiceministra zdrowia.

Co z uczelnią?
– Po odejściu Staszewskiego uczelnia zlikwiduje stanowisko dyrektora generalnego. Jego obowiązki przejmie dyrektor do spraw administracji dr Paweł Uruski. Uczelnia nie podaje na razie, kto zostanie rzecznikiem prasowym – poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

Przeczytaj także: „Biotechnologia naszą narodową specjalnością”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.