Bartosz Arłukowicz „jedynką” do Parlamentu Europejskiego

Udostępnij:

Poseł, lekarz i przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz postara się o powrót do Parlamentu Europejskiego. Właśnie został „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu zachodniopomorskim i lubuskim.

  • Platforma Obywatelska przekazała do wiadomości publicznej listy kandydatów KO do Parlamentu Europejskiego
  • Wśród „jedynek” znalazły się nazwiska lekarzy, w tym posła i przewodniczącego Komisji Zdrowia Bartosza Arłukowicza
  • Musiał włączyć się w odbijanie polski z rąk polityków Prawa i Sprawiedliwości

Z Europarlamentu do Sejmu i z powrotem 
– Ponad cztery lata pracowałem w PE, zajmowałem się tam ważnymi sprawami. Byłem przewodniczącym specjalnej komisji do spraw walki z rakiem, potem przewodniczącym nowo powołanej komisji zdrowia, ale uznałem, że 15 października 2023 r. muszę włączyć się w walkę o przyszłość Polski – powiedział Arłukowicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

– Nie mógłem z boku na zeszłoroczne wybory parlamentarne, musiałem włączyć się w odbijanie polski z rąk polityków Prawa i Sprawiedliwości, a kiedy to wszystko się udało, wracam do pracy w Brukseli – mówił Arłukowicz.

Arłukowicz po wyborach 15 października 2023 r. zamienił Europarlament na Sejm, uzyskując w okręgu koszalińskim najlepszy wynik wyborczy – 67 325 głosów.

Jest posłem Koalicji Obywatelskiej i przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Przeczytaj także: „In vitro również w prywatnych placówkach”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.