Beata Szydło: Wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia, czyli sieć szpitali i likwidację NFZ

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Rzeczpospolita, Sygnały Dnia
- W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło w czwartek (19 stycznia). Jak dodała, minister zdrowia musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.
- Przed ministrem zdrowia stoi w tej chwili jedna z najtrudniejszych reform, które podejmuje nasz rząd, dlatego że reforma służby zdrowia jest przez wszystkich bardzo oczekiwana i wiążą się z nią ogromne nadzieje, bo wszyscy sobie wyobrażają, że po wprowadzeniu tych zmian, które zaproponujemy, znikną te problemy, które są w służbie zdrowia, w tej chwili dość słabo funkcjonującym systemie - powiedziała premier w czwartek (19 stycznia) w radiowych "Sygnałach Dnia". Dodała, że rząd musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

- To jest wyzwanie, które zostało postawione przed ministrem Radziwiłłem. On przygotował już w tej chwili projekty ustaw. Myślę że te projekty znajdą się również w przyszłym tygodniu na posiedzeniu rządu. Również ta najważniejsza, dotycząca sieci szpitali - zaznaczyła szefowa rządu, o czym informuje "Rzeczpospolita". - W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia. To wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja NFZ - zapowiedziała premier.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.