Wyślij
Udostępnij:
 
 

Bogdan Chazan wyprowadza ludzi na ulice

Źródło: BL, Portal Samorządowy
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 25.04.2018
 
 
Nieintencjonalnie, ale nazwisko i wypowiedzi budzą emocje. W Kielcach odbyły się dwie manifestacje związane z powołaniem prof. Bogdana Chazana na stanowisko świętokrzyskiego konsultanta do spraw ginekologii i położnictwa. Jedną zorganizowali jego przeciwnicy, a drugą - zwolennicy.
- Na czwartek zapowiedziano kolejną manifestację przeciwko prof. Chazanowi – donosi „Portal Samorządowy”.

Pierwszą z manifestacji, wyrażającą sprzeciw wobec powołania prof. Chazana na konsultanta ds. ginekologii w świętokrzyskim, zorganizowała Małgorzata Marenin, prezes Stowarzyszenie Stop Stereotypom. Odbyła się pod kieleckim Urzędem Wojewódzkim. Udział w pikiecie zapowiedziało kilka lokalnych środowisk politycznych. Akcję poparli m.in. przedstawiciele Antify, Razem, SLD, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD-u, Obywateli RP i Inicjatywy Feministycznej.

Głównym punktem manifestacji było przekazanie wojewodzie Agacie Wojtyszek petycji o odwołanie prof. Bogdana Chazana z funkcji, którą objął 19 kwietnia. Protestujący chcą, aby decyzja o odwołaniu Chazana nastąpił najpóźniej w piątek (27 kwietnia) do godz. 14. Zaznaczono także, że jeśli do tego nie dojdzie, organizowane będą kolejne protesty.

W tym samym czasie kilkadziesiąt metrów dalej pikietę w obronie prof. Bogdana Chazana zorganizowała Fundacja Pro - Prawo do życia. Jak powiedział, Adam Kulpiński, prezes fundacji, demonstracja ma być odpowiedzią na protest aborcjonistów, którzy domagają się odwołania profesora z funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim.

Przeczytaj także: "Chazan i Bukiel o wierze, aborcji i nagonce na katolickich lekarzy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe