Wyślij
Udostępnij:
 
 

Bożena Janicka: - Lekarze z PPOZ przedłużają umowy o pół roku

Źródło: KL, PPOZ
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.12.2015
 
 
Od 1 stycznia 2016 roku gabinety podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszone w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia będą w ramach ubezpieczenia otwarte dla pacjentów. To efekt rozmów przedstawicieli PPOZ i Ministerstwa Zdrowia, który odbyły się we wtorek (22 grudnia).
- Przedłużamy nasze umowy o pół roku i liczymy, że będzie to dobry czas na stopniowe wprowadzanie kolejnych zmian koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania nie tylko podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce. Pół roku, bo to z jednej strony nadal wymóg ustawowy, z drugiej - dobry czas na zmiany i dotrzymanie zobowiązań - powiedziała Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, po spotkaniu, w którym - poza Janicką oraz Eugeniuszem Michałkiem, wiceprezesem PPOZ-u oraz Jarosławem Królem, członkiem zarządu porozumienia - uczestniczyli: minister Konstanty Radziwiłł, wiceministrowie Piotr Gryza i Piotr Warczyński oraz Beata Rorant, dyrektor Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia i Tomasz Matynia, szef gabinetu politycznego Ministra Zdrowia.

Jak powiedziała Bożena Janicka, rozmowy dotyczyły aneksowania umów na świadczenia zdrowotne w podstawowej opiece zdrowotnej na 2016 rok oraz określenia planów działań resortu zdrowia w związku z zapowiadanymi zmianami w POZ.

Zmiany te mają dotyczyć: odstąpienia od wskaźnika badań diagnostycznych w POZ (zdaniem przedstawicieli PPOZ nastąpi to od drugiego kwartału 2016 roku z utrzymaniem stawki bazowej obecnej, czyli 144 złotych na rok), rekompensaty finansowej dla pominiętych w podwyżkach pielęgniarskich, czyli pielęgniarek w ramach obecnych kontraktów POZ, a także uwolnienie POZ-ów od weryfikacji eWUŚ, czyli stopniowe wygaszenie systemu weryfikacji pacjentów eWUŚ.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe