Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Cel – wypracowanie porozumienia aborcyjnego ►

Udostępnij:

– Najpierw wysłuchanie publiczne wszystkich projektów dotyczących przerywania ciąży, a potem połączenie w jeden wszystkich trzech projektów dotyczących legalizacji aborcji, wypracowanie jakiegoś porozumienia – zapowiedziała szefowa sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw aborcji Dorota Łoboda z Koalicji Obywatelskiej.

– Planujemy na 17 maja wysłuchanie publiczne wszystkich projektów o aborcji – poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Dorota Łoboda, dodając, że podczas planowanego na 23 kwietnia posiedzenia komisji uchwalony będzie wniosek o wysłuchanie publiczne wszystkich czterech projektów ustaw aborcyjnych. Dodała, że prośbę o taką możliwość już wysłała do marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

– Zbieram opinie prawne dotyczące oceny zgodności projektów z konstytucją, więc trudno na razie określić dokładny harmonogram prac komisji – mówiła Łoboda, zapowiadając, że chciałaby, aby posiedzenia odbywały się co dwa tygodnie, wraz z posiedzeniami Sejmu.

– Celem pracy komisji jej połączenie w jeden wszystkich trzech projektów dotyczących legalizacji aborcji – wypracowanie jakiegoś porozumienia. Chodzi o to, by w gronie koalicjantek i koalicjantów dogadać się, byśmy wyszli z komisji z jednym projektem – oświadczyła.

Łoboda mówiła o trzech projektach aborcyjnych. Dlaczego?

– Drugim celem jest prace nad projektem Lewicy o dekryminalizacji pomocnictwa przy aborcji – wyjaśniła.

Przeczytaj także: „Aborcja to niekonstytucyjne odwracanie uwagi”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.