iStock

Co zapisano w projekcie rozporządzenia o sieci onkologicznej?

Udostępnij:
Tagi: onkologia
– Pilotaż programu opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej potrwa do 31 grudnia 2021 r. – wynika z projektu rozporządzenia skierowany do konsultacji społecznych. Dokument uchyla ponadto przepis dotyczący możliwości aktualizowania wzorów ankiet, kart oceny mierników oświadczeń i zgód świadczeniobiorcy na udział w pilotażu oraz dokumentów oceny diagnostyki onkologicznej, nie częściej niż raz na sześć miesięcy. „Menedżer Zdrowia” udostępnia projekt.
W projekcie rozporządzenia wprowadzono również zmiany w finansowaniu świadczeń opieki zdrowotnej. – W związku z faktem, że kompleksowe leczenie onkologiczne obejmuje nie tylko zabiegi chirurgiczne, zmiana przepisu umożliwi rozliczanie niektórych świadczeń niechirurgicznych – zapisano w dokumencie.

Uzasadniono, że proponowane zmiany są konsekwencją postulatów wojewódzkich ośrodków koordynujących w województwie dolnośląskim i świętokrzyskim, które mają doświadczenie w realizacji pilotażu i zgłosiły problemy w jego realizacji oraz propozycje usprawnień.

O czym jeszcze mowa z dokumencie?

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Rozporządzenie ministra zdrowia z zmieniające rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej”.

Przeczytaj także: „Prof. Walewski: Przydałaby się Krajowa Sieć Onkologiczna” i „Prof. Maciejczyk o pilotażu KSO i koronawirusie SARS-CoV-2”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.