Czy dla podstawowej opieki zdrowotnej nastaną złote czasy i co z ustawą o POZ? Dowiedz się, oglądając debatę

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL
Na jednej scenie spotkali się najważniejsi przedstawiciele podstawowej opieki zdrowotnej. Rozmawiali o tym, co zmieni ustawa o POZ. Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego, przyznał, że... w projekcie nie ma rozwiązań, które mogłyby poprawić sytuację lekarzy POZ. Czy rzeczywiście jest tak źle? Obejrzyj spotkanie ekspertów, które odbyło się podczas Priorytetów 2017 w Ochronie Zdrowia.
Panel "Złoty okres w POZ?" moderowała Agnieszka Mastalerz-Migas, wiceprezes zarządu głównego PTMR, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i redaktor naczelna czasopisma "Lekarz POZ". Podczas sesji uczestnicy odpowiedzieli między innymi na pytania, jakie są cele wprowadzanej ustawy o POZ, co zmieni w funkcjonowaniu POZ, czy jej wprowadzenie wymaga nakładów finansowych.

Zachęcamy do obejrzenia niemal półtoragodzinnego nagrania z sesji "Złoty okres w POZ? Lekarz POZ rzeczywistym fundamentem systemu. Sesja specjalna Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz czasopisma Lekarz POZ”.

W sesji - poza Agnieszką Mastalerz-Migas - uczestniczyli Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Jarosław Drobnik, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Krzysztof Galbas, współzałożyciel grupy Medycyna Polska, Agnieszka Jankowska-Zduńczyk, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej, wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych, i Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Panel, który odbył się 19 stycznia podczas Priorytetów 2017, do obejrzenia poniżej:
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.