Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czym zajmie się zespół do spraw opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa?

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 28.04.2017
 
 
- Celem prac zespołu będzie analiza postulatów, oczekiwań, proponowanych rozwiązań dotyczących problemów współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa. Zbierzemy jak najwięcej informacji i poznamy jak największej liczby opinii dotyczących istotnych i wzajemnie powiązanych problemów pielęgniarstwa - przyznaje Milena Kruszewska, rzeczniczka resortu w rozmowie z "Menedżerem".
- Prace zespołu będą odbywały się w oparciu o koncepcyjny materiał przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia, wypracowany na bazie wiedzy i doświadczenia wybranych osób i środowisk oraz analiz i diagnoz problemów polskiego pielęgniarstwa i położnictwa, prowadzonych przez departament pielęgniarek i położnych. Punktem wyjścia będą założenia strategii działań ministra na rzecz rozwoju pielęgniarstwa w Polsce, obejmujące kluczowe problemy, zidentyfikowane jako mające największy wpływ na sytuację pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce - mówi Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia. Jak wyjaśnia przedstawicielka resortu, założenia tej strategii stanowiły podstawę debaty poświęconej problemom współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce, podsumowującej i weryfikującej diagnozę problemów pielęgniarstwa i położnictwa, która odbyła się 27 marca 2017 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

- Celem prac zespołu będzie analiza postulatów, oczekiwań, proponowanych rozwiązań dotyczących problemów współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa, zebranie jak najwięcej informacji i poznanie jak największej liczby opinii (również poprzez zapraszanie do uczestnictwa w pracach zespołu dodatkowych przedstawicieli środowiska w charakterze ekspertów) dotyczących istotnych i wzajemnie powiązanych problemów pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce, zgłoszonych w trakcie wspomnianej debaty oraz zgłoszonych w trakcie prac zespołu. Analiza powyższa będzie podstawą do wypracowania realnych, kompleksowych rozwiązań zidentyfikowanych problemów i przygotowania strategii mającej na celu wskazanie konkretnych kroków do poprawy kondycji polskiego pielęgniarstwa i położnictwa - podsumowuje Kruszewska.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe