Długi szpitala spłaci pogotowie ratunkowe?

Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Radiokraków.pl
Niewykluczone, że zadłużenie Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy Zdroju będzie spłacać sądeckie pogotowie ratunkowe. Dziś to dwie odrębne jednostki prowadzone przez powiat nowosądecki. Starostwo po raz kolejny rozważa jednak połączenie placówek.
Jak informuje portal "Radiokraków.pl", pogotowie jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Z kolei szpital ma niemal 12 milionów zadłużenia. Przegrał też sprawę w sądzie i przedsiębiorcy, z którym zerowano umowę na remont kilku oddziałów, będzie musiał zwrócić 3,5 miliona złotych.

- Dokładnie sprawdzimy, czy fuzja przyniesie oszczędności. Ze służbą zdrowia trzeba postępować bardzo ostrożnie. To placówki, które pracują z ludźmi i dla ludzi. Chcemy wspomóc szpital krynicki. Szukamy różnych możliwości. A sądeckie pogotowie jest w naprawdę dobrej kondycji – zapewnia starosta Marek Pławiak w rozmowie z "Radiem Kraków"

Swój kategoryczny sprzeciw w tej sprawie zgłosił już dyrektor pogotowia. Jego zdaniem znacząco obniży to jakość usług świadczonych przez pogotowie. Natomiast wypracowywane z trudem oszczędności, zamiast na zakup nowych karetek, będę przeznaczane na łatanie dziury w budżecie szpitala.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.