Wyślij
Udostępnij:
 
 
Do kosza
Źródło: Editors’ Club Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Autor: Krystian Lurka |Data: 11.08.2019
 
 
Członkom Editors’ Club Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie spodobała się nowa lista czasopism punktowanych. Napisali w tej sprawie oficjalny list do ministra Jarosława Gowina, w którym oskarżyli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego o ignorowanie wskazań ekspertów, zaniżanie punktacji prestiżowym tytułom i przeprowadzanie zmian w całkowicie nieprzejrzysty sposób.
- Przedstawione zmiany budzą wiele kontrowersji i wprowadzają niepokój w środowisku naukowym. Ze wstępnych analiz wynika, że punktacja ta jest w wielu miejscach wadliwa, a przypisane do czasopism dziedziny są często błędne lub niepełne – napisali członkowie Editors’ Club Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w liście do ministra Gowina. Podkreślili, że to efekt nie tylko pośpiechu i bałaganu przy układaniu listy, ale samych kryteriów oceny, przed którymi ostrzegali w listopadzie 2018 r.

- Wprowadzanie niesprawdzonych kryteriów oceny może skutkować sytuacją, w której czasopisma pseudonaukowe lub uznawane za mało prestiżowe mają taką samą lub wyższą punktację niż te o zasięgu międzynarodowym i stabilnym współczynniku oddziaływania Impact Factor – napisali i oskarżyli resort o zastosowanie eksperymentalnych, niejasnych i niesprawdzonych wskaźników oceny.

Zaapelowali o... wyrzucenie listy do kosza i napisanie nowej.

Jeśli chcesz ściągnąć stanowisko członków Editors’ Club Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego lub wykaz czasopism naukowych, kliknij w: "Stanowisko członków Editors’ Club Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w sprawie nowej punktacji czasopism naukowych" i "Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów".

Przeczytaj także: "Lista Gowina".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe