Europejski Kongres Medyczny - kompleksowo o służbie zdrowia

Udostępnij:
Za dwa tygodnie w Gdańsku odbędzie się Europejski Kongres Medyczny. Jeszcze tylko kilka dni trwać będzie rejestracja uczestników na stronie www.ekm.amberexpo.pl
b>Jakie szpitale?
W całej Europie trwa debata, jaka forma własności szpitali jest optymalna, by zapewnić możliwie najefektywniejsze wydawanie publicznych pieniędzy. Uczestnicy panelu poświęconego zarządzaniu szpitalami podejmą próbę odpowiedzi na to pytanie.
- Pokażemy jak forma własności wpływa na sposób zarządzania placówką – mówi Łukasz Zalicki, ekspert EY. – Kongres jest doskonałym miejscem, by o restrukturyzacji polskich szpitali mogli porozmawiać wszyscy zainteresowani: samorządowcy, zarządzający placówkami, właściciele i potencjalni inwestorzy.

Innowacje w zdrowie są opłacalne

Innowacje w ochronie zdrowia przynoszą korzyści zarówno pacjentom, poprawiając ich stan zdrowia, jak i gospodarce, zwiększając jej konkurencyjność.
- Ze względu na interdyscyplinarność chcielibyśmy potraktować temat innowacji szerzej niż
w odniesieniu do medycyny
– mówi Jakub Szulc, ekspert EY. - Dziś patrzymy na zdrowie wyłącznie z perspektywy „wydatku” a przecież ma ono wpływ także na gospodarkę i PKB.
- Każda złotówka wydana na zdrowie publiczne przynosi 3 zł oszczędności w leczeniu – podkreśla Anna Janczewska-Radwan, minister ds. zdrowia w gabinecie cieni BCC.

Polityka zdrowotna
Podczas Kongresu po raz pierwszy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zostaną zaprezentowane programy największych ugrupowań w zakresie polityki zdrowotnej. Debata prowadzona przez Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego ma odpowiedzieć na pytanie, czy zdrowie jest priorytetem państwa.

Organizatorzy EKM są przekonani, że dyskusji o problemach polskiej służby zdrowia nigdy dość, dlatego planują, by stał się on wydarzeniem cyklicznym.
- Jestem przekonany, że kolejne spotkania zagoszczą na stałe w kalendarzu ważnych wydarzeń - mówi Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.