GIS-u rapuje: Zostań szpiku dawcą, bo dla kogoś, kto umiera możesz dzisiaj być wybawcą

Udostępnij:
Marek Posobkiewicz, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, po raz kolejny, w nietypowy sposób apeluje do Polaków. Posobkiewicz rapując zachęca zachęca do donacji narządów, tkanek i komórek. - Podziel, podziel się narządem. Niepotrzebny ci, gdy staniesz z nim przed ostatecznym sądem - przekonuje w najnowszym klipie.
GIS-u zachęca do deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów. - Transplantolog na tym zna się, spytaj go, bo on ma rację. Możesz uratować życie, podpisz dzisiaj deklarację. Zastanów się teraz bracie, twardy bądź, nie rób obciachu. Mądry gość nie potrzebuje narządów, gdy jest już w piachu - apeluje Posobkiewicz.

O czym jeszcze rapuje GIS-u?

- Kiedy jesteś całkiem zdrowy i się życiem w pełni cieszysz, nie wiesz, co to są choroby i przez życie w biegu spieszysz. Nie przypuszczasz wtedy wcale, że się wszystko może zmienić, jakiś organ ci wysiądzie, wylądujesz zaraz w ziemi. Podziel, podziel się narządem. Niepotrzebny ci, gdy staniesz z nim przed ostatecznym sądem. Zostań, zostań szpiku dawcą, bo dla kogoś, kto umiera możesz dzisiaj być wybawcą. Szpiczak mnogi czy białaczka, groźnych chorób jest bez liku. Możesz uratować wielu, gdy zostaniesz dawcą szpiku. I nie trzeba być tu wcale wielkim medycyny znawcą, żeby w bardzo prosty sposób dziś zostać dawcą - śpiewa Posobkiewicz.

Poniżej prezentujemy piosenkę "Nie daj ciała":
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.