Wyślij
Udostępnij:
 
 
Hryniewiecka-Firlej: Powinniśmy wcielić w życie koncepcję medycyny opartej na wartości
Źródło: KL, Forum Ekonomiczne w Krynicy
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.09.2018
 
 
- System ochrony zdrowia nastawiony na potrzeby pacjentów powinien wykorzystywać potencjał wszystkich uczestników tego systemu, którzy wspólnie mogą zapewnić chorym najskuteczniejsze metody leczenia - powiedziała Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu INFARMA, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".
- W tym kontekście zarówno polskie, jak i zagraniczne podmioty powinny być traktowane jako komplementarny system, którego celem jest zapewnienie efektywności opieki. Na tej podstawie będzie można z powodzeniem budować system oparty o efekty zdrowotne, to jest value based healthcare – przyznała Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu INFARMA, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Jestem przekonana, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, mówiąc o rozwoju, biorą pod uwagę wielowymiarowy wkład innowacyjnej branży farmaceutycznej w rozwój gospodarczy Polski. Najistotniejsze w perspektywie rozwoju gospodarki opartej na wiedzy jest zaangażowanie innowacyjnej branży farmaceutycznej. Dziś to innowacje stanowią warunek podniesienia konkurencyjności Polski, szansę na wyjście z tak zwanej pułapki krajów średniego dochodu i nadrobienie gospodarczego dystansu do krajów - przyznała Hryniewiecka-Firlej.

Rozmowa Krystiana Lurki z Dorotą Hryniewiecką-Firlej do obejrzenia poniżej:

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe