Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agencja Gazeta

Jadwiga Emilewicz chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.09.2020
 
 
– Jeśli po coś jestem w polityce, to po to, by utrzymać fundamenty prawa naturalnego, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Jestem politykiem po to, by życie najsłabszych było chronione – zapowiada wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Wicepremier Emilewicz spytana o ustawę aborcyjną, która – jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna” – dopuszcza aborcję płodu ze względu na wykryty zespół Downa, przyznaje, że trzeba ją zmienić.

– Być może to najważniejsza ustawa, jaką powinniśmy wprowadzić tu i teraz. Mówię to w pełni świadomie. Mało tego, właśnie teraz mamy wyjątkową sytuację, kiedy zająć się tą sprawą. Oto wszyscy zgadzają się, że zwierzęta futerkowe są hodowane w okropnych warunkach i ludzie wrażliwi nie mogą godzić się na takie barbarzyństwo. W tej sprawie mamy zgodę od prawa do lewa. A obok tego mamy zupełnie zostawioną sytuację, w której człowiek – bo przecież to jest człowiek – jest pozbawiany życia. To zderzenie jest dla mnie dramatyczne – przekonuje wicepremier Emilewicz.

Przeczytaj także: „Chazan i Bukiel o wierze, aborcji i nagonce na katolickich lekarzy”

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe