Marek Misurewicz

Jakość leczenia, akredytacje i autoryzacje jednym z tematów Wizji Zdrowia ►

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Iwona Kazimierska
|
Na V Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XV Hospital & Healthcare Management, które odbędą się 13 i 14 października, zaprasza prof. Jarosław J. Fedorowski. Omawia także jeden z najważniejszych tematów debaty publicznej – spór o ustawę o jakości leczenia, akredytacji i autoryzacji.
Wystąpienie prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali, prezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia:
– W pierwszym dniu kongresu będziemy mówić o wizji systemu ochrony zdrowia i o tym, w którą stronę powinniśmy dążyć, natomiast w drugim dniu porozmawiamy m.in. o arcyciekawych zmianach szykowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Myślę o ustawie o jakości leczenia, akredytacji i autoryzacji. Mam przyjemność moderować sesję na ten temat. Przypomnę, że mamy zasadniczą różnicę zdań pomiędzy pracodawcami a autorami tego projektu. Chodzi o to, że w projekcie ustawy akredytacja została połączona z autoryzacją z zamiarem przekazania tych zadań do NFZ. Propozycja Polskiej Federacji Szpitali jest odmienna. Podczas debaty zastanowimy się, czy te różnice są do pogodzenia i w jaki sposób należy walczyć o najwyższą jakość leczenia.

W programie Hospital & Healthcare Management znalazła się również sesja poświęcona koordynowanej ochronie zdrowia i Value Based Healthcare, której patronuje Polskie Towarzystwo Koordynowanej Ochrony Zdrowia (PTKOS). Będziemy dyskutować o możliwościach wprowadzenia na szerszą skalę koordynowanej ochrony zdrowia, która pozwoliłaby lepiej zaopiekować się dużą populacją pacjentów.

Porozmawiamy również o zawodach medycznych, a także o zawodach pomocniczych, które dałyby wsparcie medykom.Więcej o Wizji Zdrowia – a także konferencji XV Hospital & Healthcare Management – na stronie internetowej: https://www.termedia.pl/Konferencja-V-KONGRES-WIZJA-ZDROWIA.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.