Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jest raport największych i najlepszych i firm z sektora ochrony zdrowia
 
Działy: Aktualności
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zaprezentowano raport „Branża ochrony zdrowia w Polsce w 2016 roku”. To pierwsze opracowanie całościowo traktujące i opisujące firmy działające w ochronie zdrowia. W raporcie zestawiono między innymi firmy z branży farmaceutycznej, wyrobów medycznych, dystrybucyjne, apteki i sieci apteczne oraz prywatnych i publicznych świadczeniodawców usług medycznych.
W raporcie zestawiono firmy z branży farmaceutycznej, wyrobów medycznych, dystrybucyjne, apteki i sieci apteczne, firmy realizujące badania kliniczne, uzdrowiska oraz prywatnych i publicznych świadczeniodawców usług medycznych. Opracowanie zawiera firmy o przychodach przekraczających 10 milionów złotych.

W pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw o największych obrotach znalazły się firmy Pelion, Neuca i Farmacol, które wyprzedziły GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, Grupę TZMO SA i Grupę Polpharma SA.

Największym świadczeniodawcą prywatnym po względem obrotów jest Grupa LuxMedowi, która znalazła się na jedenastym miejscu rankingu, a najwyżej sklasyfikowanym pod tym względem świadczeniodawcą publiczny jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, które zajmuje dwudziestym miejsce. Najbardziej zyskownymi przedsiębiorstwami (zysk netto) w 2016 roku były w kolejności: Grupa TZMO, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals oraz Farmacol.

Największymi pracodawcami w ochronie zdrowia w 2016 roku byli kolejno: Grupa Lux-Med., Pelion oraz Grupa TZMO SA, w tej kategorii również wysoko plasują się świadczeniodawcy publiczni z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym z Gdańska na szóstym miejscu. Interesująco przedstawia się ranking firmy o najwyższych nakładach inwestycyjnych w ochronie zdrowia w 2016 roku - na czele rankingu znalazła się Grupa Polpharma SA, która znacznie wyprzedziła kolejne podmioty: Grupę Lux-Med., Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED z Krakowa i Grupę TZMO SA w Toruniu.

Jeśli chodzi o eksport, to na szczycie rankingu znalazły się dwie duże firmy, których wartość eksportu przekroczyła miliard złotych - GlaxoSmithKline Pharmaceuticals i Grupa TZMO SA.

Raport został przygotowany przez Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika we współpracy z Europejskim Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia oraz Instytutem Studiów Wschodnich.

Raport w całości można przeczytać na naszej stronie w zakładce "rankingi": www.termedia.pl/rankingi/Raport-BRANZA-OCHRONY-ZDROWIA-W-POLSCE-2016,27449.html
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe