Wyślij
Udostępnij:
 
 
Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

Kadra menedżerska z dyplomami Executive MBA

Redaktor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 25.06.2022
 
 
25 czerwca w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozdano dyplomy absolwentom studiów Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. Wydarzenie było wyjątkowe z uwagi na dobór grupy słuchaczy. Menedżerowie kończący studia pracują w administracji publicznej oraz podmiotach podległych Ministerstwu Zdrowia, które zleciło przeprowadzenie studiów SGH i WUM.
Słuchacze przez dwa lata w trakcie weekendów zjazdowych realizowali projekty, pracowali nad studiami przypadków, opracowywali raporty oraz prowadzili panele dyskusyjne. Nad przebiegiem studiów czuwało grono ponad 40 wykładowców i ekspertów – specjalistów pracujących na co dzień w różnych obszarach sektora ochrony zdrowia. Ukoronowaniem pracy słuchaczy były projekty dyplomowe, dotyczące poprawy jakości organizacji wybranych elementów sektora.

W uroczystości uczestniczyli kierownik programu ze strony SGH.prof. Monika Raulinajtys-Grzybek i kierownik programu z WUM Artur Białoszewski.

– Kształcenie na poziomie Executive MBA polega na rozwijaniu kompetencji menedżerskich, wykształcaniu umiejętności podejmowania właściwych decyzji w oparciu o złożone dane, w warunkach niepewności i w turbulentnym otoczeniu. Dziś takich umiejętności potrzebuje każdy menedżer, a w szczególności menedżer funkcjonujący w sektorze ochrony zdrowia – mówiła prof. Monika Raulinajtys-Grzybek, kierownik programu ze strony SGH.

– Wszystkie przygotowane projekty dyplomowe nadają się do natychmiastowego wdrożenia i pozwolą realnie poprawić to jak funkcjonuje system ochrony zdrowia w Polsce. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje, że osiągnęliśmy swój cel. W tego typu studiach nie chodzi o zamknięcie dorosłych ludzi na powrót w murach uniwersyteckich. Chodzi o zainspirowanie ich do opracowania i wdrażania przełomowych zmian w ich miejscach pracy – podsumował Artur Białoszewski, kierownik programu z WUM.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.