Jakub Orzechowski/Agencja Wyborcza.pl

Kierunek (lekarski) Piła

Udostępnij:
Pociąg kursujący między Krakowem a Piłą otrzymał nazwę „Miechowita” – oficjalnie nadano ją 11 czerwca. Tę okazję wykorzystał do zapowiedzi minister zdrowia Adam Niedzielski, który poinformował, że „warto, aby medycy do Piły nie tylko przyjeżdżali, ale także tam się kształcili”.
Zmianami w nowym rozkładzie jazdy Polskie Koleje Państwowe chcą przybliżyć pasażerom sylwetkę nadwornego medyka Zygmunta I Starego, wybitnego lekarza i humanisty epoki odrodzenia. W tym roku przypada pięćsetna rocznica jego śmierci.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze odniósł się do informacji kolejowej.

– W pięćsetną rocznicę śmierci Macieja Miechowity – wybitnego medyka i humanisty – nadano pociągowi z Krakowa do Piły jego imię. Piękna idea. Warto, żeby medycy do Piły nie tylko przyjeżdżali, ale także się kształcili – skomentował.Kierunek lekarski w Pile
O tym, że w pilskiej filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstanie kierunek lekarski, pisaliśmy już na początku maja.

– Takie są plany. Trwają analizy, badamy rynek edukacyjny. Jest to jeden z kilku możliwych kierunków rozwoju filii uczelni w Pile, czyli Nadnoteckiego Instytutu UAM – przyznała wtedy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” rzeczniczka uniwersytetu Małgorzata Rybczyńska.

Tło polityczne
Nieoficjalnie mówi się, że w jesiennych wyborach parlamentarnych o mandat posła z okręgu pilskiego będzie ubiegał się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przeczytaj także: „Kierunek lekarski w Pile?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.