Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kornowska nowym dyrektorem zarządzającym PFSz

Źródło: KL, Polska Federacja Szpitali
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 06.03.2017
 
 
Ligia Kornowska, pomysłodawczyni, współzałożycielka i przewodnicząca zespołu Młodych Menedżerów Medycyny objęła funkcję dyrektora zarządzającego PFSz. Jak skomentowała powołanie? Prezentujemy pierwszą wypowiedź Kornowskiej po objęciu stanowiska.
Ligia Kornowska jest przewodniczącą zespołu Młodych Menedżerów Medycyny. Była między innymi wiceprezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny-Poland. Kornowska to prelegentka i moderator najważniejszych konferencji o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym związanych z sektorem ochrony zdrowia i autorka tekstów publikowanych w "Menedżerze Zdrowia".

W programie Kornowska zaproponowała między innymi obecności PFSz w internecie i mediach społecznościowych, koordynację spraw członkowskich, współpracę z sektorem nowych technologii oraz bieżące kierowanie sprawami organizacyjnymi.

Jak Ligia Kornowska skomentowała powołanie? Prezentujemy pierwszą wypowiedź Kornowskiej po objęciu stanowiska.

- Polska Federacja Szpitali zrzesza pracodawców sektora ochrony zdrowia. Potrzeba wsparcia szpitali przez znaczącą i reprezentatywną organizację jest szczególnie widoczna w czasie niepewności związanej z fundamentalną reorganizacją systemu. I my to wsparcie oferujemy. Jako dyrektor zarządzająca PFSz będę koncentrować się na koordynacji komunikacji i współpracy między członkami, wzmocnieniu głosu federacji i działaniu w sektorze nowych technologii. Nominację na stanowisko odczytuję jako wyraz zaufania zarządu do mojej osoby, a także wyzwanie dopingujące mnie do wzmożonej pracy na rzecz federacji - powiedziała Kornowska w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Anna Banaszewska zmienia formę współpracy w organizację na ekspercką.

Decyzja o powołaniu nowej dyrektor zapadła podczas zarządu Polskiej Federacji Szpitali w piątek (3 marca).

Przeczytaj teksty autorstwa Kornowskiej lub newsy, w których jest cytowana: ""Za chwilę będzie można studiować medycynę w Wyższej Szkole Gotowania Na Gazie", "Wiosenne rozdanie rezydentur na nie, czy na tak?" i "Cienie rezydentury".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.