Wyślij
Udostępnij:
 
 

Którą specjalizację rezydent wybiera najchętniej?

Źródło: KL, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Onet.pl.
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.06.2016
 
 
Według danych z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, spośród ponad 16 tysięcy rezydentów, najliczniejszą grupę stanowią przyszli specjaliści chorób wewnętrznych, pediatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii.
Tych rezydentów, którzy chcą swoją karierę zawodową rozwijać w zakresie chorób wewnętrznych jest ponad dwa tysiące. Z kolei tych specjalizujących się w pediatrii około 1,7 tysięcy, a anestezjologii i intensywnej terapii - około 1,2 tysiąca.

- Pozostałe specjalizacje, które chętnie wybierają rezydenci, to ortopedia i traumatologia narządu ruchu, kardiologia, położnictwo i ginekologia, medycyna rodzinna, radiologia i diagnostyka obrazowa oraz chirurgia ogólna. Więcej niż pół tysiąca osób odbywa szkolenie z psychiatrii, okulistyki i neurologii - czytamy na stronie internetowej "Onet.pl".

Zgodnie z danymi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, są też takie specjalizacje, na których jest obecnie tylko jeden rezydent. To ginekologia onkologiczna, farmakologia kliniczna i immunologia kliniczna. Z kolei w najbliższych latach nie możemy się także spodziewać dużego napływu specjalistów otorynolaryngologii dziecięcej, epidemiologii, medycyny paliatywnej, toksykologii klinicznej i angiologii. Na tych specjalizacjach kształci się mniej niż dziesięciu rezydentów.

Przeczytaj także inne teksty na temat rezydentów. To: "Rezydenci podczas manifestacji: "Za powołanie nie kupię chleba” i "Znieczulam Cię za 14 zł/h", "Damian Patecki: Wyjście rezydentów na ulice? To tylko kwestia czasu", "Rezydent nie może zastąpić strajkującej pielęgniarki" i "Cienie rezydentury".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe