Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Co z odpadami medycznymi?

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 20.09.2019
 
 
Wysokość opłat za odbiór i utylizację odpadów medycznych może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. - Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu, poprosiliśmy o ofertę szacunkową, zaproponowana cena wynosi 10 złotych netto za kilogram. To stawka wyższa ośmiokrotnie od tej, którą płaciliśmy jeszcze do niedawna – mówi Maciej Zabelski, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego.
Zabielski w rozmowie z "Prawo.pl", podkreśla, że do tej pory płacił 1,23 zł netto za kilogram odpadów medycznych.

- Spodziewany wzrost stawek za śmieci w przypadku naszych trzech szpitali [Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie i Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - wyjaśnia redakcja] oznacza wzrost kosztów o 11 milionów złotych rocznie – mówi Zabelski i wyjaśnia: – Firmy wywożące odpady tłumaczą, że podwyżki to efekt zmian przepisów i wzrostu kosztów mediów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe