Wyślij
Udostępnij:
 
 
Lekarze i pacjenci wspólnie zaprotestują w Dzień Dziecka
 
Działy: Aktualności
Na pierwszego czerwca zaplanowano w Warszawie masowy, wspólny protest lekarzy i pacjentów. Protestujący, zebrani pod Ministerstwem Zdrowia, spróbują wręczyć ministrowi petycję i przemaszerują pod Pałac Prezydencki.
Domagać się będą aby o dostępie do leczenia decydowali specjaliści, a nie urzędnicy. Protest współorganizuje 30 stowarzyszeń, m.in. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, 3majmy się razem, Primum Non Nocere, Fundacja Gajusz, Organizacja Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Astmę Ciężką - Odzyskać oddech, Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita.

- Cieszymy się z poparcia lekarzy i przyłączenia do manifestacji przed MZ. Zapraszam wszystkich - bądźmy razem tego dnia. Chodzi o życie naszych dzieci i nasze. Niech to będzie najlepszy prezent na Dzień Dziecka jaki Wszyscy możemy ofiarować by mieć przyszłość... – czytamy na stronie www.1czerwca.pl .

-Jako rodzic chorego dziecka chcę zaprotestować przeciwko sposobowi w jaki wprowadzane są zmiany w systemie leczenia mojego dziecka – czytamy w projekcie petycji pisanej w formie listu rodzica chorego dziecka. - Żądam więc, aby urzędnicy decydujący o zdrowiu naszym i naszych dzieci wzięli pełną odpowiedzialność za swoje działania. Działania które na równi z lekarskimi decydują o zdrowiu i życiu, jak również o sposobie leczenia każdego pacjenta - dziecka i dorosłego – konkludują autorzy i namawiają do składania podpisów.

Protest, stanowić będzie element nacisków społecznych mających na celu, odwrócenie tendencji ograniczania leczenia finansowanego z ubezpieczeń społecznych, tendencji która uderza nie tylko w dzieci, lecz w całe społeczeństwo – wyjaśnia przyczynę akcji Piotr Piotrowski. -Manifestacja ma na celu doprowadzenie do zapewnienia wszystkim, coraz szerszej opieki zdrowotnej – dodaje.
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe