Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Podmokły/Agencja Gazeta

Lekarze nie zarabiają mało

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 16.10.2020
 
 
– Lekarze mają coraz lepsze warunki finansowe, naprawdę. Jeśli w tej chwili którykolwiek z nich powiedziałby, że zarabia słabo, źle, że to są małe pieniądze, to mówiłby nieprawdę – przyznał senator PiS i lekarz Stanisław Karczewski.
Senator Karczewski o wynagrodzeniu medyków mówił w TVN24.

Wyraził między innymi nadzieję, że ci, którzy wyjechali, wrócą do Polski – przekonywał, że zachęcać ich powinny dobre warunki finansowe pracy w kraju.

– Lekarze zarabiają bardzo dobrze. Pracuję w tej chwili i wiem, ile wynoszą pensje. Lekarze mają coraz lepsze warunki finansowe do pracy. Naprawdę, jeżeli którykolwiek z nich powiedziałby, że zarabia słabo, źle, że to są małe pieniądze, to mówi nieprawdę. To są niezłe zarobki, wystarczające – ocenił.

– Rozmawiałem z jednym z dyrektorów, który organizuje swój szpital covidowy. Zarządzający oferuje pensję netto dla anestezjologa w wysokości 50 tysięcy złotych – powiedział Karczewski. Nie chciał jednak powiedzieć, w jakim mieście znajduje się ta placówka.

Przeczytaj także: „Wicepremier Sasin: Część lekarzy nie chce wykonywać obowiązków”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe