MSZ wytacza armaty, by trafić w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, Anglia Today
Polskie placówki dyplomatyczne w krajach europejskich otrzymały oficjalne polecenie od Ministerstwa Spraw Zagranicznych: mają zaprzestać patronatu nad akcjami charytatywnymi. Zakaz obejmuje przede wszystkim zbliżającą się Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Dlaczego WOŚP? Bo jak zaznacza "Anglia Today" (portal dla polonii brytyjskiej) WOŚP jest największą akcją popieraną przez polskich dyplomatów. - Ograniczenie dotyczy wszelkich form wsparcia - honorowego uczestnictwa w zbiórkach, użyczania pomieszczeń dla wolontariuszy, pomocy w organizacji. Ambasady są skonsternowane - bo rokrocznie angażowały się w WOŚP – pisze "Anglia Today".

Jak zaznacza portal, niezręczność sytuacji jest o tyle większa, że ambasadorzy wielu krajów - w tym Niemiec, Słowacji, Austrii, Luksemburga czy Japonii - którzy obejmują dyplomację tych państw w Polsce, już zapowiedzieli, że będą w tym roku wspierać WOŚP.

Komentatorzy oceniają ten krok MSZ jako kontynuację sporu, w wyniku którego WOŚP nie będzie już więcej transmitowane w Telewizji Polskiej. W październiku zapadła decyzja, że tegoroczny finał będzie miał swoją emisję telewizyjną na antenie TVN.

Przeczytaj też: "Prof. Szyfter i Owsiak: Wątpisz w WOŚP? Odwiedź jakikolwiek szpital albo posłuchaj, jak mówi 9-letnia Hania".
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.