Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie ma nową dyrektor

Udostępnij:

Beata Szafraniec została wybrana na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. 

Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego przedstawioną przez Beatę Szafraniec.

Do konkursu zgłosiło się troje kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie.

O nowej dyrektor
Beata Szafraniec jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także między innymi studium menedżerskie w zakresie zarządzania.

Od ponad dziesięciu lat pracuje na stanowiskach kierowniczych w podmiotach ochrony zdrowia, zajmując się zarządzaniem, finansami, administracją oraz logistyką. Nadzorowała i realizowała wiele przedsięwzięć i projektów  o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W 2011 r. została doradcą zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była również pełnomocnikiem zarządu firmy telemedycznej, prezesem w spółce medycznej oraz dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępca dyrektora naczelnego – dyrektor do spraw finansowych i organizacji.

Kogo zastąpiła?
Dotychczas tymczasowo pełniącą obowiązki była Małgorzata Guzik, która objęła tę funkcję po nominacji Wojciecha Koniecznego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. 

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.