Najlepsze oddziały kardiologiczne i kardiochirurgiczne to...

Udostępnij:
Prezentujemy wyniki RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2018. Ranking został opracowany przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnika "Wprost". Zestawienie przedstawimy w kilku odsłonach. W pierwszej porównaliśmy placówki zajmujące się leczeniem chorób serca. Wygrało Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Prezentujemy wyniki RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2018. Ranking został opracowany przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnika "Wprost".

Na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet wybraliśmy najlepsze oddziały szpitalne. Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze, między innymi diagnostykę, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Ankiety, o których wypełnienie poprosiliśmy szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniliśmy oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i "Menedżerem Zdrowia" ekspertów w poszczególnych dziedzinach, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kto wygrał?

W części kardiologicznej RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2018, w generalnej klasyfikacji punktowej zwyciężyły:
1. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu - Katedra Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii
Oddział Kliniczny Kardiologii ŚUM, III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii ŚUM - 424.
2. Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Oddziały Kardiologii i Elektrokardiologii - 414.
3. Instytut Kardiologii w Warszawie - Klinika Wad Nabytych Serca, Klinika Niewydolności Serca i Transplantologii, Klinika Intensywnej Terapii Kardiologicznej, Klinika Nadciśnienia Tętniczego, Klinika Choroby Wieńcowej i Strukturalnych Chorób Serca, Klinika Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Klinika Wad Wrodzonych Serca, Klinika Zaburzeń Rytmu Serca, Oddział Szybkiej Diagnostyki, Oddział Kardiomiopatii, Oddział Zaburzeń Rytmu Serca - 403.

W części kardiochirurgicznej RANKINGU SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH 2018 najlepsze były:
1. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu - Katedra i Oddział Kliniczny Kardiochirurgii, Transplantologii,
Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej ŚUM - 83 punkty.
2. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej - 81 punktów.
3. Instytut Kardiologii w Warszawie - Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii - 80.

Rankingi w całości można ściągnąć klikając w poniższe:
- RANKING SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH, część kardiologiczna,
- RANKING SZPITALI I ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH, część kardiochirurgiczna.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.