Wyślij
Udostępnij:
 
 
Paweł Małecki/Agencja Gazeta

Nie żyje prof. Wojciech Rokita

Autor: Krystian Lurka |Data: 18.03.2020
 
 
Prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa, zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Miał 54 lata, był zakażony koronawirusem, ale jego śmierć nie była związana z chorobą.
Prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki. Z przerwami był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Ostatnio tę funkcję objął na początku 2020 roku, kiedy rezygnację złożył dotychczasowy konsultant prof. Bogdan Chazan.

Prof. Rokita był zakażony koronawirusem. Na początku marca wrócił do Polski z zagranicznego urlopu. Placówka zapewniała, że nie miał kontaktu z pacjentkami. Początkowo podawano, że jest w stanie dobrym.

O sprawie doniosły także TVP Info, „Gazeta Wyborcza” i Radio Kielce.

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Przeczytaj także: „Grzesiowski o koronawirusie, testach i kwarantannie”, „COVID-19 – co dzisiaj powinien wiedzieć anestezjolog”, „Lista szpitali przekształconych w zakaźne”, „Zamknięte granice”, „Adamed produkuje lek wspomagający leczenie koronawirusa” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Jesteś lekarzem? Dowiedz się jak prowadzić telekonsultacje online. Zapisz się na bezpłatne szkolenie online >>

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe