Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Oddłużą szpitale ►

Źródło: Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.01.2022
 
 
– Reformując szpitale, planujemy częściowe ich oddłużenie – zapowiedział w Sejmie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, wyjaśniając przy tym, ile pieniędzy zostanie na to wydanych.
Temat rozpoczęła Gabriela Masłowska z PiS – pytała podczas posiedzenia Sejmu 13 stycznia o to, czy szpitale, które chcą rozwiązać swoje problemy finansowe, mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Zdrowia.

Odpowiedział wiceszef resortu Sławomir Gadomski.

Wiceminister przyznał, że „mimo zwiększania się nakładów na sektor ochrony zdrowia, resort ma problemy w sektorze szpitalnym” i przypomniał, że między innymi dlatego przygotowano projekt ustawy o modernizacji tego sektora.

– Ustawa ma poprawić sytuację ekonomiczno-finansową podmiotów szpitalnych – wyjaśnił Gadomski, dodając, że „planowane jest częściowe oddłużenie szpitali”. Zapowiedział, że „w ciągu 4–5 lat na ten cel przeznaczone będzie ok. 3,5 mld zł”.

– To oddłużenie zostanie zaakceptowane przez nowo tworzoną Agencję Rozwoju Szpitali – dodał.Przeczytaj także: „Projekt bez nadziei” i „Projekt ustawy – ważne zmiany w szpitalnictwie”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.