Wyślij
Udostępnij:
 
 

PFSz: nie będziemy płakać po komisjach ds. zdarzeń medycznych

Źródło: BL, PFSz
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 13.04.2016
 
 
Polska Federacja Szpitali wielokrotnie zabierała głos w sprawie komisji ds. tzw. zdarzeń medycznych. Od samego początku zgłaszała zastrzeżenia i postulowała odejście od projektu. Federacja z satysfakcją przyjmuje zamiar zlikwidowania komisji.
- Pomysł, , który jak się ostatecznie okazało nie przyniósł żadnych wymiernych korzyści, a stał się jednym z czynników podwyższających koszty opieki medycznej bez wpływu na polepszenie jakości – czytamy w komunikacie PFSz.

W międzyczasie, wspólnie z brokerami polskich szpitali PFSz starała się o wprowadzenie na polski rynek alternatywnych, tańszych ubezpieczycieli, jednakże z różnych powodów nie było zainteresowania, nawet na największym ubezpieczeniowym rynku londyńskim.

PFSz z zadowoleniem przyjmuje informacje medialne na temat projektu likwidacji komisji ds. zdarzeń przez Ministra Zdrowia, jednocześnie deklarując udział w pracach nad dalszą reformą obszaru medyczno-prawnego w ochronie zdrowia. - PFSz zwraca też uwagę, że budżety polskich szpitali nie są w stanie sprostać wygórowanym i nieproporcjonalnym wymaganiom w obszarze zarządzania ryzykiem oraz ubezpieczeń od odpowiedzialności – mówi Jarosław J. Fedorowski, prezes federacji.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.