Wyślij
Udostępnij:
 
 
Park Miłości Wisłockiej poparty przez ministra Chlebusa
 
Działy: Aktualności
W Lubniewicach powstał zabytkowy Park Miłości, poświęcony seksuolożce Michalinie Wisłockiej, autorce „Sztuki kochania”. Pomysł poparł Krzysztof Chlebus, wiceminister zdrowia.
Lubniewice (woj. Lubuskie) to jedna z najmniejszych i najbiedniejszych gmin w Polsce. W dużej mierze żyje z letniej turystyki (pobyty nad jeziorami). -Gminę reklamuje się jako „Szlak legend i tradycji kulturowych”, ale to nie przyciąga milionów. Przed laty przyciągnęło jednak dr Michalinę Wisłocką – uznaną seksuolożkę, ikonę polskich ginekologów i położników – zauważa „Gazeta Wyborcza”.

I to postanowiono wykorzystać. Jak zauważa dziennik, powołując się na rozmowy z bliskimi seksuolożki to właśnie w Lubniewicach, Wisłocka poznała mężczyznę, który pokazał jej, czym jest prawdziwa miłość, jak osiągnąć orgazm, co to znaczy udany seks. Wszystkie wspomnienia spisała w pamiętnikach, szybko przekuła na badania. Na ich podstawie powstała książka „Sztuka kochania” – w PRL jedyne źródło pozapodwórkowej wiedzy o seksie i... bestseller na półkach wydawniczych. Rozeszła się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy.

Dla uczczenia Wisłockiej utworzono Park Miłości. Leży nad brzegiem jeziora Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. Między drzewami rozsiane są drewniane rzeźby – akty, tulące się pary, posągi matek z dziećmi. Niedaleko brzegu, nad jednym z cieków, przeciąga się most Miłości.

– Nawet z dzisiejszego punktu widzenia sprzedaż 7 mln egzemplarzy jest czymś trudnym do wyobrażenia. Ale dopiero będąc tutaj, w Lubniewicach, można w pełni zrozumieć, dlaczego Michalina Wisłocka wybrała się akurat W to miejsce. Genius loci jest wybitnie uchwytny, szczególnie między drzewami – komentuje Krzysztof Chlebus, wiceminister zdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe